Włodzimierz Nahorny

„JEGO PORTRET” – Koncerty Jubileuszowe z okazji 80. urodzin

Trasa koncertowa „JEGO PORTRET” jest uhonorowaniem pracy Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów. Koncerty jubileuszowe to wspominanie zasług i dorobku muzycznego nestora polskiej sceny muzycznej z okazji jego 80 urodzin.

Tytuł tego przedsięwzięcia to oczywiście przywołanie utworu Włodzimierza Nahornego, który stał się standardem polskiej muzyki rozrywkowej. „Jego portret”, do którego słowa napisał Jonasz Kofta, na przestrzeni lat doczekał się setek interpretacji. Warto zaznaczyć, że w roku 2022 ta wyjątkowa kompozycja świętuje swoje 50. urodziny.


7 listopada 2021r. na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wybrzmiały najpiękniejsze utwory w wykonaniu przyjaciół solenizanta. Koncert „Jego Portret” był przypomnieniem dorobku artystycznego Włodzimierza Nahornego, wybitnego muzyka, kompozytora i aranżera. Do udziału w wydarzeniu zaproszenie przyjęło wielu wybitnych artystów: Magda Umer, Lora Szafran, Joanna Trzepiecińska, Dorota Miśkiewicz, Nula Stankiewicz, Anna Sroka Hryń, Anna Serafińska, Janusz Strobel, Grzegorz Turnau i wielu innych. Koncert uświetniła Orkiestra Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Wieczór zainaugurował koncert „Nahorny Trio”, które tworzą Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas i Piotr Biskupski – perkusja.

Producent: Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń
Koordynacja wydarzenia: Ms Muse Artist Management

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerzy koncertu: Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Legalna Kultura Związek Artystów Wykonawców STOART

Patroni medialni koncertu: TVP Kultura „Jedynka” – Program 1 Polskiego Radia Jazz Forum JazzPRESS